Adli Yargı Sınavında En Başarılı İlk 25 Hukuk Fakültesi

Daha önceki yazımızda Türkiye Barolar Birliği tarafından hazırlanan ve akademik kadro durumları, bağımsız kütüphane, dahil olunan ve fiilen uygulanan her bir ulusal öğrenci/öğretim elemanı değişim programları, yabancı dilde zorunlu veya ihtiyari hazırlık eğitimi bulunması, avukatlık hukuku dersinin açılması, ULAKBİM’de taranan Türkçe fakülte dergisinin olması ve ulusal ölçekte, danışma kurulu bulunan ve akademik nitelikte bildirilerin sunulduğu en az üç bilimsel toplantı düzenlenmesi gibi birçok kritere ilişkin puanlamalar baz alınarak en iyi hukuk fakülteleri sıralamasını yapmıştık.

Türkiye’nin En İyi Hukuk Fakülteleri yazımız için TIKLAYINIZ.

Bu yazımızda ise adli yargı sınavlarında en başarılı olan ilk 25 hukuk fakültesini YÖK Atlas sistemi üzerinden sıralayacağız.

Buna göre adli yargı sınavlarında en başarılı olan hukuk fakültesi, Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi olmuştur.  Sıralamada ikinci sırada Ankara Üniversitesi hukuk fakültesi bulunmaktadır. Üçüncü sırada ise büyük çıkış yapan Afyon Kocatepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi yer almaktadır. 

Listenin tamamına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Sıralamada ilk 25 fakülte arasında vakıf üniversitelerinden sadece TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi hukuk fakültesi yer almıştır.

Buna göre Adli Yargı sınavında en başarılı 25 hukuk fakültesi aşağıdaki gibidir;

Sosyal medyada bizi takip edin. 

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

İnstagram sayfamız için TIKLAYIN

Kaynak: www.hukuknediyor.com
(Bu yazı kaynak gösterilip ve aktif link verilerek yayınlanabilir. Kaynak göstermeden ve aktif link vermeden yayınlayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.)

2,164 total views, 1 views today

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir