Araç İçerisinde Sigara İçmek Yasak mı?

AK Parti'nin Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başından geçen bir olayı anlatarak özel araçlarda sigara yasağının sinyalini vermişti:

"Fahrettin Altun'la bir programa giderken trafikte bir araba gördüm. İçinde çocuklar vardı ve babaları şoför koltuğunda sigara içiyordu. Böyle şey olmaz. Niye bunlara ceza verilmiyor? Özel araçlarda da sigara tümüyle yasaklanmalı."

Bu sözlerin ardından trafik ekipleri Türkiye genelinde araç içerisinde sigara içenlere cezai işlem uygulamaya başlamıştı.

Araç İçerisinde Sigara İçmek Yasak mı?

4207 sayılı Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi ve Kontrolü Hakkında Kanununda 2013 yılında yapılan değişiklikle tütün ürünlerinin hususi araçların sürücü koltukları ile taksi hizmeti verenler dâhil olmak üzere karayolu, demiryolu, denizyolu ve havayolu toplu taşıma araçlarında içilmesi yasaklanmıştı.

 

2013 yılından beri yasak olan araç içerisinde sigara içilmesi böylece tekrar gündeme gelmiş oldu.

2019 yılı için araç içerisinde sigara içenlerin yakalanması durumunda 153- TL ceza kesilmektedir. 

Sosyal medyada bizi takip edin. 

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

İnstagram sayfamız için TIKLAYIN

Kaynak: www.hukuknediyor.com
(Bu yazı kaynak gösterilip ve aktif link verilerek yayınlanabilir. Kaynak göstermeden ve aktif link vermeden yayınlayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir