İlave 6 Puanlık SGK İndirimi

Bilindiği üzere 30/5/2013 tarihli ve 2013/4966 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki (I), (II) ve (III) sayılı listelerde yer alan 51 il ile Bozcaada ve Gökçeada ilçelerinde faaliyet gösteren ve 5510 sayılı Kanunun 81 inci maddesinin birinci fıkrasının (ı) bendinde öngörülen beş puanlık indirimden yararlanmakta olan özel sektör iş yeri işverenler teşvik kapsamına alınmıştı.

26.12.2018 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan 503 sayılı Cumhurbaşkanı kararı ile söz konusu 51 ile Bozcaada ve Gökçeada ilçelerinde faaliyet gösteren  özel işyerleri 31.12.2019 tarihine kadar 6 puanlık ilave indirimden faydalanabilmektedirler.

İlave 6 Puanlık Teşvikten yararlanmak için;

• Aylık prim ve hizmet belgesinin süresi içinde SGK’ya verilmesi,

• Sigorta primlerinin sigortalı hissesi ile Hazinece karşılanmayan işveren hissesinin tamamının yasal süresi içerisinde ödenmesi,

• Prim, idari para cezası ve bunlara ilişkin gecikme zammı ve gecikme cezası borcu bulunmaması veya taksitlendirilmiş olması,

• Teşvik kapsamındaki iller veya ilçelerden birisinde faaliyet gösteriliyor ve Sigortalı istihdam ediliyor olması, gerekmektedir.

Teşvikten Yararlanabilecek İller ve İlçeler

Sosyal medyada bizi takip edin. 

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

İnstagram sayfamız için TIKLAYIN

Kaynak: www.hukuknediyor.com
(Bu yazı kaynak gösterilip ve aktif link verilerek yayınlanabilir. Kaynak göstermeden ve aktif link vermeden yayınlayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.)

1,651 total views, 2 views today

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir