Mücbir Sebep Kapsamında SGK ve Bağkur Ödemeleri Ertelenen Mükellef misiniz?

24/03/2020 tarihli, 31078 sayılı mükerrer Resmi Gazetede yayımlanan Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği uyarınca Hazine ve Maliye Bakanlığınca 01/04/2020 ila 30/06/2020 (bu tarihler dâhil) tarihleri arasında mücbir sebep halinde olduğu kabul edilen mükellefler belirlenmiş ve konuya ilişkin sorgulama işlemlerini “Mücbir Sebep Hükümlerinden Yararlanarak Beyan ve Ödemeleri Ertelenen Mükellef misiniz?” isimli yazımızda açıklamıştık.

Hatırlanacağı üzere mücbir sebep kapsamında alınan firmaların SGK ve Bağkur ödemelerinde de ertelemeler olmuştu. Konuya ilişkin ayrıntılı bilgi için “Mücbir Sebep Kapsamına Alınan Mükelleflerin SGK ve Bağkur Prim Ödeme Süreleri Ertelendi” yazımızı okuyabilirsiniz.

Sosyal Güvenlik Kurumu, mücbir sebep kapsamında olup ödemeleri ertelenen mükelleflerin sorgulanması amacıyla İşveren Sisteminde bir modül tanımlamıştır. Buna göre https://uyg.sgk.gov.tr/IsverenSistemi giriş yapıldıktan sonra “İşveren Tescil Bölümünde” yer alan COVID-19 ERTELEME BİLGİSİ ekranından iş yerinizin erteleme kapsamında olup/olmadığını öğrenebilirsiniz.

 

Sosyal medyada bizi takip edin. 

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

İnstagram sayfamız için TIKLAYIN

Kaynak: www.hukuknediyor.com
(Bu yazı kaynak gösterilip ve aktif link verilerek yayınlanabilir. Kaynak göstermeden ve aktif link vermeden yayınlayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.)

 4,614 total views,  1 views today

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir