SGK, Belge Verme veya Prim Ödeme Son Süresinden Önce İşverenlere Mail Gönderecek

Sosyal Güvenlik Kurumu, Sigorta Primleri Genel Müdürlüğü 08.10.2019 tarihinde yayınlamış olduğu genel yazı ile verenlerin belge verme süreleri, tahakkuk eden prim borçlarının yasal sürelerini geçirmemeleri amacıyla Kurumumuzda kayıtlı e-Posta adreslerine İl Müdürlüklerimizce elektronik posta yoluyla uyarı mesajı gönderilmesine ilişkin program çalışmalarının tamamlandığını bildirdi.

Söz konusu program vasıtasıyla, tahakkuk ve tahsilata ilişkin e-posta talepleri özel ve resmi işyerleri yönüyle ayrı ayrı sisteme kaydedilecek (Muhtasar sistemine geçen iller için hatırlatma tipi muhtasar seçilerek de talep girişi yapılacaktır.) ve elektronik postalar talimat tarihinden bir önceki gün ilgili sosyal güvenlik merkezinde bulunan ve işyeri tescil sisteminde e-Posta adresi dolu olan işverenlere sistem tarafından otomatik olarak gönderilecektir.

e-Posta adresi boş olan işverenlerden talep edenler olması halinde ise konuyla ilgili işyeri tescil ekranlarında gerekli güncelleme işlemlerinin yapılması gerekmektedir.

Talep girişlerini müteakip,

Aylık Prim ve Hizmet Belgeleri ilgili olarak; “………./……….. ayına ilişkin Aylık Prim ve Hizmet Belgesinin verilme süresi…/…/……. tarihinde sona ermektedir. Bu ayda/dönemde sigortalı bildiriminiz yoksa yada bildiriminizi yaptıysanız bu uyarıyı dikkate almayınız.” şeklinde bir e-Posta,

Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannameleri ile ilgili olarak;“…………/……….. ayına ilişkin Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesinin verilme süresi …/…/……. tarihinde sona ermektedir. Bu ayda/dönemde bildiriminizi yaptıysanız bu uyarıyı dikkate almayınız.” şeklinde bir e-Posta,

Tahakkuk eden prim borçları ile ilgili olarak; “İşyerinizde çalıştırmış olduğunuz sigortalılara ilişkin tahakkuk eden………/……….. ayı prim borcunuzun ödeme süresi …/…/……… tarihinde sona ermektedir. Bu ayda/dönemde sigortalı bildiriminiz yoksa yada ödemenizi yaptıysanız bu uyarıyı dikkate almayınız.” şeklinde bir e-Posta,işverenlerin işyeri tescil sisteminde kayıtlı e-Posta adreslerine gönderilecektir.

Genel Yazının tamamına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Sosyal medyada bizi takip edin. 

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

İnstagram sayfamız için TIKLAYIN

Kaynak: www.hukuknediyor.com
(Bu yazı kaynak gösterilip ve aktif link verilerek yayınlanabilir. Kaynak göstermeden ve aktif link vermeden yayınlayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.)

1,001 total views, 1 views today

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir