SGK’dan Diğer Kurumlara E-devletten Alınabilen Evrakları Islak İmzalı İstemeyin Uyarısı

Bilindiği üzere 2018/13 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile Kamu hizmetlerinde hantallığa sebebiyet veren hususların ortadan kaldırılması, milletimize hizmetlerin süratli ve en iyi şekilde sunulması, devlet ve millet bütünleşmesini zedeleyen davranışlardan kaçınılması gerektiği belirtilmişti. 

Genelgenin devamında ; kamu kurum ve kuruluşlarına yapılan tüm başvurularda, talebin sonuçlandırılması başka bir idari makamın görev alanında kalsa dahi, başvurular anında incelenerek takip edilecek, talebin ilk başvuru yerinde neticelendirilmesine özen gösterileceği, başvuru sahibine yapılan işlemler hakkında gecikmeksizin nihai ve kesin bilgi verileceği, başvuruların süratli ve doğru sonuçlandırılması amacıyla gerekli tüm tedbirler alınacağı belirtilmiştir. 

Sosyal Güvenlik Kurumu 11.10.2019 tarihli yazısı ile e-devlet üzerinden barkodlu olarak alınabilen evraklar için tekrardan ıslak imzalı belge istemenin yukarıda açıklanan 2018/13 sayılı Genelgeye aykırı olacağı ve vatandaşların ıslak imzalı talepler için SGK’ya yönlendirilmemesi gerektiğini bildirmiştir.

Sosyal medyada bizi takip edin. 

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

İnstagram sayfamız için TIKLAYIN

Kaynak: www.hukuknediyor.com
(Bu yazı kaynak gösterilip ve aktif link verilerek yayınlanabilir. Kaynak göstermeden ve aktif link vermeden yayınlayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.)

2,768 total views, 1 views today

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir