TalentforBIZ Nedir?

TalentforBIZ Nedir?

T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı, Yetenek Kazanımı ve Organizasyon Dairesi desteğiyle düzenlenen TalentforBIZ, Türkiye’nin dünya çapındaki yetenekler için de bir cazibe merkezi haline geldiğini ortaya koyan kariyer etkinliği markasıdır.

TalentforBIZ’in Amacı Nedir?

Günümüzde yeteneklerin, dünyanın her yerinde ülke sınırları içinde kalmayıp hareket halinde olduğu gerçeğiyle yola çıkan TalentforBIZ, ülkemizin değerli markalarına her milletten yetenekler ile buluşma fırsatı sağlamayı hedeflemektedir.

İlk yılında 4 farklı ülkede 5000’e yakın Türk ve yabancı yeteneğe staj ve istihdam fırsatı sağlamayı başarmıştır. Türk kurum ve kuruluşları iş/staj başvurusu alıp mülakat yapmanın yanı sıra, düzenledikleri atölye/örnek olay çalışmaları, bilgilendirme oturumları ve söyleşiler ile genç yeteneklere doğrudan ulaşma, kurumlarını ve ülkemizi tanıtma fırsatı bulmuştur.

TalentforBIZ Organizasyonları

TalentforBIZ, ilk yılında Almanya, İngiltere, Özbekistan ve Güney Afrika olmak üzere 4 ülkede, 5.000’den fazla Türk ve yabancı genç yeteneğimizi 17’si kamu olmak üzere sektörlerinin lideri konumundaki 69 Türk kurum ve kuruluşu ile bir araya getirmiştir.

Katılımcı kurum ve kuruluşlarımız 4 ülkede iş ve staj başvurusu almanın yanı sıra, genç yeteklerin keşfi için birbirinden farklı 102 kariyer etkinliği gerçekleştirmiştir.

Sosyal medyada bizi takip edin. 

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

İnstagram sayfamız için TIKLAYIN

Kaynak: www.hukuknediyor.com
(Bu yazı kaynak gösterilip ve aktif link verilerek yayınlanabilir. Kaynak göstermeden ve aktif link vermeden yayınlayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.)

266 total views, 1 views today

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir