Vergi Kimlik Numarası ile SGK İşyeri Sicil Numaralarının Eşleştirilmesi

Hatırlanacağı üzere Sosyal Güvenlik Kurumu,  e-bildirge sisteminde “İş yerinizin Kurumumuz iş yeri tescil sisteminde kayıtlı vergi kimlik numarası aşağıda gösterilmiş olup, kayıtlı vergi kimlik numaranızın hatalı olması durumunda gerekli güncellemelerin yapılabilmesi amacıyla iş yerinizin işlem gördüğü sosyal güvenlik il müdürlüğüne/sosyal güvenlik merkezine müracaat etmeniz gerekmektedir.” şeklinde bir duyuru yayımlamıştı.

Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi verilmesi süresi 1.1.2020 Tarihine Ertelenmişti

Yine hatırlanacağı üzere 27 Temmuz 2019 tarih ve 30844 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan MUHTASAR VE PRİM HİZMET BEYANNAMESİ GENEL TEBLİĞİ(SIRA NO: 1)’NDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ (SIRA NO: 6) ile muhtasar ve prim hizmet Beyannamesi verilmesi süresi 1.1.2020 tarihine kadar ertelenmişti. Konuya ilişkin ayrıntılı bilgi için Tıklayınız. 

Vergi Kimlik Numarası ile SGK İşyeri Sicil Numaralarının Eşleştirilmesi

Söz konusu eşleştirme işlemi https://intvrg.gib.gov.tr/ adresi üzerinden yapılacaktır. Aşağıda gösterildiği şekilde İnternet Vergi Dairesi sistemi üzerinden Sosyal Güvenlik Kurumu İşyeri Sicil Bilgilerinin kontrol edilmesi gerekmektedir.

Sistem üzerinde belirtilen uyarıya göre hatalı veya eksik olduğunu düşündüğünüz bilgiler için bağlı olduğunuz Sosyal Güvenlik Müdürlüğüne başvurarak düzelttirmeniz gerekmektedir.

Aksi takdirde Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi ile çalışanlara ilişkin prim ve hizmet bilgilerinizi göndermeniz mümkün olmayacaktır.

Sosyal medyada bizi takip edin. 

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

İnstagram sayfamız için TIKLAYIN

Kaynak: www.hukuknediyor.com
(Bu yazı kaynak gösterilip ve aktif link verilerek yayınlanabilir. Kaynak göstermeden ve aktif link vermeden yayınlayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.)

1,113 total views, 3 views today

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir